Genel Müdürün Mesajı
RMK MARINE, gerçekleştirdiği ileri teknolojiler, kompleks tasarım ve entegrasyon mühendislik uygulamaları içeren özellikli gemi inşa projeleri, kurumsal kimliği ve altyapı olanakları ile Türk Gemi İnşa Sanayi’nin lokomotif şirketlerinden birisidir. Koç Holding bünyesine katıldığı 1997 yılından itibaren iş hacmini ve uzmanlık alanlarını sürekli olarak geliştiren RMK MARINE, Yat, Ticari Gemi ve Askeri Gemi inşa projelerinde ulusal ve uluslararası pazarlarda, anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

Tersanemiz yakın geçmişte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için askeri gemi inşa projeleri de gerçekleştirmiştir. Ülkemizde bir özel sektör tersanesinde gerçekleştirilmiş en büyük ölçekli ilk muharip gemi inşa projesi olan 4 gemilik “Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Gemisi” tasarım ve inşa projesi başta olmak üzere, tamamlanan projelerin verdiği özgüven, yetişmiş insan gücü ve edinilen bilgi birikimi ve tecrübeyle, Savunma Sanayi Deniz Platform Projelerinde görev almak üzere hazırlığımız ve isteğimiz üst düzeyde muhafaza edilmektedir.

Ticari gemi alanında ise ileri teknoloji ekipmanla donatılmış ve çevre dostu tankerleri inşa etmeye devam ediyoruz. Özellikle asfalt/bitümen gibi yüksek sıcaklıklarda nakliye gerektiren ürünler ile kimyasal ürün ve petrol ürün tankerlerinde müşterilerin tercih ettiği tersane olma özelliğimizi her geçen gün daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Web sitemizin “Tamamlanmış Projeler” sekmesinde görebileceğiniz tüm tankerler, özellikle Avrupa’lı müşterilerimiz nezdinde yarattığımız farkındalığın sonucu olan “takip eden” siparişlerdir.
Değinilmeden geçilemeyecek önemli bir husus ise, RMK MARINE’in, IMO’nun ilgili kuralları gereğince deniz suyu ve hava kirlenmesini asgari seviyelere çekmek için getirilen kriterlere uyumluluğun sağlanması amacıyla Balast Suyu Islah Sisteminin, SCR ve Scrubber gibi özel ve kompleks ekipman montaj ve entegrasyonlarının geçtiğimiz yıllarda küresel ölçekte ilk ve başarılı uygulayıcılarından biri olmasıdır.

Büyük ölçekli askeri ve ticari gemi inşa projelerinin yanı sıra, müşterilerimizden gelen talepleri karşılamak üzere geçtiğimiz yıllarda kayda değer sayıda römorkör, servis botu ve palamar botu gibi küçük ölçekli tekne inşa projeleri de gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Süper yat üretimi alanında da bugüne kadar başarılı projelere imza atan RMK MARINE, bundan sonra da 50 metre üstü kendi özgün tasarımlarını da pazara sunmuş olarak Süper Yat ve Mega Yatlar yapmaya devam edecektir. 2003 yılından itibaren inşa ettiği birçok Süper Yatı, muhtelif uluslararası kuruluş ve jüri tarafından ödüle layık görülen şirketimiz, 2012’de 45 metrelik Karia motoryatı ve 30 metrelik Sarafin yelkenlisi ile, 2014’te yeniden inşa (rebuilt) dalında Keyla motoryatı ile büyük ödülün sahibi olmuştur.

RMK MARINE, “Oyster MARINE” ve “Dubois Naval Architects” ile 2007 yılında yapılan işbirliği neticesinde inşa ettiği 38 metrelik Twilight ve 30 metrelik Sarafin ve Penelope yelkenlileriyle, hem yelkenli süper yat inşasında ve hem de kompozit teknolojisinde ülkenin en gelişmiş altyapısına kavuşmuş ve bilgi birikimine sahip olmuştur.

Ürettiğimiz teknelere ve sahiplerine dünyanın bütün denizlerinde kesintisiz olarak sunabildiğimiz satış sonrası hizmetlerimiz ile ilişkimiz kesintisiz halde sürdürülmekte ve paralelinde diğer müşterilerimizin de refit gereksinimlerinin karşılanması bağlamında kaliteli projelere imza atılmaya devam edilmektedir.

RMK MARINE, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerde olduğu gibi kalite gereklerinden ödün vermeksizin, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak üzere, gelişmiş altyapısı ve yetişmiş insan gücünün oluşturduğu bilgi birikimi ve deneyimle, gerektiğinde ilave ileri teknoloji yatırımlarını da yapmaya hazır olmanın verdiği güçle, sektörünün öncü tersanelerinden biri olarak olarak hizmet vermeye devam edecektir.