Genel Müdür'ün Mesajı


RMK Marine, yüksek teknoloji ürünü uluslararası standartlardaki projeleri, kurumsal kimliği ve altyapı olanakları ile Türk Gemi İnşa Sanayi’nin öncü şirketlerinden birisidir. Koç Holding bünyesine katıldığı 1997 yılından itibaren iş hacmini ve uzmanlığını sürekli olarak geliştiren RMK Marine, ana faaliyet alanları olarak Süper Yat üretiminde, Askeri ve Ticari Gemilerde ulusal ve uluslararası pazarlarda, anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

Tersanemiz Askeri Gemi İnşa faaliyet alanında, muhtelif projelerle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na başarıyla hizmet sunmuş bulunmaktadır. Muharip gemi statüsünde, ülkemizde bir özel sektör tersanesinde gerçekleştirilmiş ilk ve en büyük proje olan 4 gemilik “Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Gemisi” tasarım ve inşa projesi başta olmak üzere, tamamlanan projelerin verdiği özgüven, yetişmiş insan gücü ve edinilen bilgi birikimi ve tecrübeyle, Savunma Sanayi Deniz Platform Projelerinde görev almak üzere hazırlığımız ve isteğimiz üst düzeyde muhafaza edilmektedir.

Uluslararası pazarları yakından takip eden şirketimiz, ürün gamını çeşitlendirerek farklı projelerde başarılı olmayı hedeflemiştir. Örnek vermek gerekirse; inşa edilen 4.420 DWT’luk Laila Theresa, Türkiye’de yapılmış ve kargo tankları paslanmaz çelikten imal edilmiş ilk IMO 2 kimyasal tankerlerden biridir. Ayrıca, tasarım ve inşaları gerçekleştirilerek sırasıyla 2014 ve 2015 yıllarında teslim edilen 19.000 DWT’luk T. ESRA ve T. AYLİN asfalt tankerleri ise, iç içe üç gövdeden (triple hull) oluşan yapısal tasarımlarıyla ve 250°C sıcaklığa kadar ürün taşıyabilme özelliğiyle, dünya üzerindeki en yenilikçi asfalt tankerlerinden sayılmaktadırlar. Avrupanın önde gelen kuruluşlarından olan yabancı müşterilerimiz için halen inşası devam eden 2 adet 9.400 DWT’luk Asfalt/Bitümen tankeri ile bir adet 7.000 DWT’luk kimyasal tanker ve yerli bir müşterimiz için başladığımız bir adet 15.000 DWT asfalt ve bir adet 16.000 DWT’luk kimyasal tanker de tanker segmentinde daha önce gerçekleştirdiğimiz projelerdeki başarımız ve bu segmentte yarattığımız farkındalığın neden olduğu olumlu sonuçlardır. Tamamlanan tüm karmaşık projelerde müşteri memnuniyetinin temin edilmiş olması bizleri onurlandırmaktadır. Tekrar eden siparişlerde bulunmaları memnuniyetlerinin en güzel göstergesidir.

Süper yat üretimi alanında da bugüne kadar başarılı projelere imza atan RMK Marine, bundan sonra da üst segmentte ses getirecek, 50 metre üstü kendi özgün tasarımlarını da pazara sunmuş olarak Süper Yat ve Mega Yatlar yapmaya devam edecektir. 2003 yılından itibaren inşa ettiği birçok Süper Yatı, muhtelif uluslararası kuruluş ve jüri tarafından ödüle layık görülen şirketimiz, en son 2012’de 45 metrelik Karia motoryatı ve 30 metrelik Sarafin yelkenlisi ile aldığı ödüllerin ardından 2014’te yeniden inşa (rebuilt) dalında Keyla motoryatı ile büyük ödülün sahibi olmuştur.

“Oyster Marine” ve “Dubois Naval Architects” ile 2007 yılında yapılan işbirliği neticesinde inşa ettiği 38 metrelik Twilight ve 30 metrelik Sarafin ve Penelope yelkenlileriyle, RMK Marine hem yelkenli süper yat inşasında ve hem de kompozit teknolojisinde ülkenin en gelişmiş altyapısına kavuşmuş ve bilgi birikimine sahip olmuştur. Ürettiğimiz tekneler şirketimizin ve tekne sahiplerinin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu teknelere ve sahiplerine dünyanın bütün denizlerinde kesintisiz olarak sunabildiğimiz satış sonrası hizmetlerimiz ile ilişkimiz kesintisiz halde sürdürülmekte ve paralelinde diğer müşterilerimizin de refit gereksinimlerinin karşılanması bağlamında kaliteli projelere imza atılmaya devam edilmektedir.

RMK Marine, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerde olduğu gibi kalite gereklerinden ödün vermeksizin, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak üzere, gelişmiş altyapısı ve yetişmiş insan gücünün oluşturduğu bilgi birikimi ve deneyimle, gerektiğinde ilave ileri teknoloji yatırımlarını da yapmaya hazır olmanın verdiği güçle, sektörünün öncüsü olarak hizmet vermeye devam edecektir.