Koç Holding


Koç Topluluğu, cirosu ve ihracatının yanı sıra, Borsa İstanbul’dan aldığı pay, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğudur. 

Türkiye ekonomisindeki dalgalanmalar karşısında 88 yıldır gücüne güç katan Koç Topluluğu, tüm paydaşları için değer yaratmayı temel amaç edinmiştir. 

Koç Holding, Fortune 500 sonuçlarına göre dünyanın en büyük şirketleri sıralamasındaki tek Türk şirketi olmaya devam etmektedir. 

Sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan Koç Topluluğu, tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir. 

2016 yılında 90'inci kuruluş yılını gurur ve heyecanla kutlayan  Koç Topluluğu, 1926'da başlayan yolculuğuna daha az sektörde, daha büyük yatırımlar yapma ve stratejik sektörlerde derinlik kazanarak karlılığını artırma hedefiyle devam etmektedir. 

Koç Topluluğu'nun gıda, turizm, perakende, savunma sanayi, bilgi teknolojileri, dış ticaret, inşaat ve toplu satın alma sektörlerinde yer alan şirketleri "Diğer" şirketler grubunda yer almaktadır. Bu grupta domates ürünlerinde sektör lideri olan Tat Gıda, yapı marketçiliğinde sektör lideri olan Koçtaş, turizmde sektör lideri olan Setur ve Divan Grubu, Türkiye'nin en yüksek kapasitesine sahip olan Setur Marinaları, gemi ve yat inşasında öncü bir şirket olan RMK Marine, bilgi teknolojisi çözümlerinde lider olan KoçSistem gibi şirketler bulunmaktadır.